Kwas hialuronowy u dentysty

Ból w obrębie szczęki? To nie musi być ząb! Zgrzytanie zębami, zaciskanie szczęk, czy obgryzanie paznokci mogą doprowadzić do dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych. To bardzo dokuczliwe schorzenie, które często mylone jest z bólem zębów i migreną. Dowiedz się jak je rozpoznać oraz poznaj nowoczesną metodę leczenia.

...

To nie musi być ból zęba


Ekspert zauważa, że przyczyn powstania schorzenia stawów skroniowo-żuchwowych może być kilka.
Najczęściej rozwijają się na tle chorób ogólnoustrojowych (na przykład reumatoidalnego zapalenia stawów), nieprawidłowości zgryzowych (na przykład wad zgryzu, utraty zębów), a także urazów w obrębie szczęki lub żuchwy. Dodatkowo choroba może rozwijać się poprzez zgrzytanie zębami lub zaciskanie szczęk – mówi dr Paulina Jodłowska, stomatolog w Klinice Demeter w Warszawie.

...


Kwas hialuronowy utrzymuje na właściwym poziomie prężność i lepkość płynu wypełniającego staw (płynu maziowego). Dodatkowo działanie lubrykujące, przeciwzapalne, przeciwbólowe, pobudza tkankowe procesy regeneracji chrząstki i normalizuje proces wydzielania naturalnego kwasu hialuronowego przez komórki błony maziowej.

Całość artykułu na temat wykorzystania kwasu hialuronowego u dentysty znajdziesz tutaj: Kwas hialuronowy u dentysty.

Leave a Reply